
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 2.39 mm |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 2.2 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 12 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 30 |
| Current Rating | 50 mA |
| DC Resistance (DCR) | 9 Ω |
| Test Frequency | 2.52 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 68 µH |
| Core Material | Ferrite |
| inductance tolerance | 5 % |
| Max DC Current | 50 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
Stock: 1310
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08064
Ext.Price$0.08064
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08064 | $0.08064 |
| 10 | $0.04032 | $0.40320 |
| 50 | $0.03631 | $1.81550 |
| 100 | $0.03269 | $3.26900 |
| 500 | $0.03021 | $15.10500 |
| 1000 | $0.02792 | $27.92000 |
| 3000 | $0.02581 | $77.43000 |
| 5000 | $0.02386 | $119.30000 |
| 10000 | $0.02205 | $220.50000 |
